Locatie
STRP EXPO- Klokgebouw

 

KLIK HIER OM TE STEMMEN

 

Ook dit jaar ging een team van scouts voor de STRP Talent Pit op zoek naar de beste innovatieve, technologische en kunstzinnige (studenten)projecten van het afgelopen jaar. Projecten die op een verrassende manier gebruik maken van technologie, een nieuwe kijk geven op wat technologie met ons doet of vragen oproept over het eigen gedrag en gebruik van technologie in de media.

Zowel eindprojecten van bachelor- als masterstudenten evenals projecten van beginnende kunstenaars of designers komen in aanmerking voor de STRP Talent Pit.  Met het oog op kwaliteit, een hoog afwerkingspercentage en een combinatie met de X-factor  koos STRP samen met de scouts tien studentenprojecten die zijn voorgelegd aan de vakjury. Het niveau was dit jaar zo hoog dat sommige deelnemers het niveau van een professionele kunstenaar bereikt hebben en hiermee het doel van de STRP Talent Pit voorbijstreefden.

De award kent twee categorieën: de Juryprijs en de Publieksprijs.

Elke winnaar krijgt de mogelijkheid tot een gratis consult van ‘the agency V2/NIMk’. Daarnaast mag de winnaar van de Juryprijs tijdens de volgende editie met zijn of haar werk op het STRP Festival staan, inclusief een fee van 1.000 euro om het werk door te ontwikkelen en vergoeding van alle presentatiekosten.

De jury van 2011 bestaat uit:

-    Margriet Schavemaker; curator Stedelijk Museum Amsterdam
-    Ine Poppe; kunstenaar, schrijfster, journalist, docent en filmmaker met een voorliefde voor digitale
     cultuur
-    Sander Veenhof; kunstenaar met een achtergrond in de bedrijfsinformatica en instabiele media
-    Vivian van Gaal; curator STRP Festival

De genomineerden voor de STRP Talent Pit Award 2011 zijn in willekeurige volgorde:

-    Xandra van der Eijk – Momentum (ArtScience, KABK Den Haag)
-    Mariska de Groot - BMP/BPM ~Light Synth (KABK Den Haag)
-    Adri Schokker - Reconstruction of a Catastrophe (Interactive Media & Environments,
     (Frank Mohr Institute Groningen)
-    Erfan Abdi Dezfouli – Saaz (ArtScience, KABK Den Haag)
-    Sandra Stoycheva – Hourglass (Gerrit Rietveld Academie)
-    Matthijs Munnik - Singing worms: Microscopic Opera (ArtScience, KABK Den Haag)
-    Maria Zendrera Valsecchi – Project Hitchhiking (BFA Rietveld Academie)
-    Dieter Vandoren – Integration.03 (Master ArtScience KABK/KonCon Den Haag)
-    Bram Snijders – Sensible (HKU)
-    Thomas Rutgers – Woensdagman (Muziektechnologie, Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)